S Pokáčem na Tlapkách – umísťovací výstava psů a koček z útulků

V sobotu 7. října se koná již pátý ročník charitativní akce, a to umísťovací výstavy pejsků a kočiček z útulků a azylů z České republiky, a to pod záštitou organizace Neposedné tlapky. Tváří akce, která proběhne od dopoledních 10 hodin do 16 hodin na Slezskoostravském hradě, je poprvé písničkář Pokáč – jeho hit Mám doma kočku vychází z vlastní zkušenosti s „adopcí“ kočičky z útulku a je součástí debutového alba Vlasy, které Pokáč pokřtí slavnostně 19. prosince v pražské Lucerně.

Neposedné tlapky vznikly v roce 2011, za šest let své existence poskytly nejen azyl pro desítky toulavých a opuštěných psů a koček, ale většině z nich našly nový domov a poskytly jim veškerou potřebnou péči. Členky Neposedných tlapek založily tento útulek kvůli často nevyhovující péči a podmínkám ve státních útulcích, pravidelně poskytují osvětu dětem ve školách a kromě jiného bojují za tzv. dogboxy, které mají být obdobou lidských babyboxů – cílem je samozřejmě umožnit nechtěných psům a kočkám najít ihned bezpečné místo, než je někdo bezprizorně vyhodí na ulici.

Záštity akce s Pokáčem na Tlapkách se ujala firma Dogs4Me, český výrobce světově uznávaných sportovních potřeb, pomůcek a oděvů. Mediální podpora probíhá ve spolupráci ProfiDOG.cz a časopisu Haf a mňau. V sobotu 7. 10. se na Slezskoostravském hradě koná také tradiční hodokvas. Pojďme tedy spojit příjemné s užitečným a 7. 10. na viděnou!

Muzikant Jan Pokorný alias Pokáč říká: „Zvolili jsme útulek, a neprohloupili jsme!“

Máte kočičku z útulku, proč jste si pořídil domácího mazlíčka právě tímto způsobem?

Nelpěli jsme na žádném vzácném plemenu, naopak jsme chtěli „obyčejnou“ číču :-). Zrovna nebyl žádný známý, který by chtěl koťátko udat, proto jsme bez váhání zvolili útulek. A neprohloupili jsme! 🙂

Jak jste si vybíral? Je určitě těžké přijít mezi všechny ty oči, které na Vás hledí a chtějí jít s Vámi?

To bylo, pravda, trochu obtížné, ale člověk s tím musí počítat. S přítelkyní jsme si šli pro koťátko a vzali si to, které se k nám mělo nejvíce. Kdyby se nějaké jiné víc snažilo, vzali bysme si klidně to, ale takhle to byl prostě férový souboj a naše Josefínka ho vyhrála :-).

Neměl jste obavy pořídit si zvířátko z útulku, u kterého nevíte, co má za sebou? Co byste řekl lidem, kteří se třeba zrovna tohoto rizika obávají?

Možná je to trochu jako u kupování ojetého auta. Pokud ho nemáte od nějakého kamaráda/známého, pak vám prostě nikdo stoprocentně nezaručí, čím vším si prošlo. Ale upřímně – já to ani nějak neřešil. Viděli jsme, že kotě je zdravé, tak nebylo moc co řešit.

Proč kočička, a ne pes? Co máte na kočkách rád?

Mně to bylo v podstatě jedno, zvíře chtěla hlavně moje přítelkyně, a to konkrétně kotě :-). Čili nebylo moc o čem, navíc kočka má velkou výhodu, že se i sama vyvenčí, což jsou velké plusové body :-). Rodiče mojí přítelkyně mají psa a chodí ho dvakrát denně venčit – ačkoli je hezké jít dvakrát za den na procházku, pro mě by to asi úplně nebylo… Tím spíš, že bych to stejně nakonec musel dělat já :-).

Pokud se nemýlím, jednu svou písničku jste věnoval právě své kočce a životu s ní, přišlo to téma samo vaším společným soužitím?

Přesně tak, v textu je všechno podle pravdy! 🙂 Já se obecně pro své texty snažím nacházet originální témata, která jsou ovšem společná mnoha lidem. U tohohle songu se to snad zadařilo.

Jaké jsou jinak Vaše písně, jaká je Vaše hudba – pro ty, kteří Vás zatím neznají?

Jak jsem naznačil výše – hodně si zakládám na textu, věřím, že dobrý text dokáže dát písničce další dimenzi, kromě té zvukové. Jsem písničkář, koncertuji výhradně sám s kytarou. Budu rád, když se přijdete podívat na koncert, případně poslechnete něco na internetu, jsou tam toho mraky! 🙂

Jsou Vaše plány spojeny především s hudbou? Co Vás aktuálně čeká?

Pár týdnů zpátky jsem vydal své debutové CD, teď na podzim k němu pojedu turné, které vyvrcholí prosincovým křtem v pražské Lucerna Music Baru. Jinak jsem hodně aktivní na sociálních sítích, streamuju koncerty z pokoje na Facebooku nebo Instagramu, na Youtubu pravidelně přidávám nová videa. Mám toho nad hlavu, ale je to super! 🙂

Vystupujete často na charitativních akcích?

Charitativní akce jsou běžným elementem v repertoáru muzikantů, zpravidla to bývá moc fajn! 🙂

V případě Tlapek se jedná o první ročník, co jim popřejete?

Ať se první ročník povede, ať není tím posledním a ať se vyberou co největší prostředky na dobrou věc! 🙂

Plakát k akci Potkan_v_Praze_2016

2016 ©Haf&Mnau, Tvorba stránek Ciperova.eu - www.ciperova.eu

22 people follow haf_mnau
Twitter Pic 1KK_naby Twitter Pic LucieSla Twitter Pic Sluka_Pe Twitter Pic zemansto Twitter Pic JTP07 Twitter Pic hanahani Twitter Pic mujzivot Twitter Pic vnesmer