Mezinárodní den zvířat bez domova

Mezinárodní Den zvířat bez domova, který v USA patří mezi významné dny a slaví se od roku 1992, vždy třetí sobotu v srpnu – letos tedy 17.8.

Na závěr Dne, kterého se účastní ochránci zvířat, útulky, významné osobnosti, zastupitelé měst, média a veřejnost, se konají tzv. Candlelight vigilie. Vigilie se svíčkami na připomínku zvířat, která přišla o život, protože pro ně nebylo dost domovů, a také na počest obětavých lidí, kteří věnují svůj život tomu, aby zabránili utrpení a nekontrolovatelnému množení opuštěných a nikým nechtěných koček a psů.

Zavedení Dne a vigilií v ČR pokládáme za důležité, protože zviditelní problematiku opuštěných koček a psů (nezodpovědnost majitelů zvířat, dysfunkci st. správy a stávající legislativy). Jedná se o mimořádně důležitou osvětovou akci, na které by se měla podílet většina českých spolků na ochranu zvířat, zejména koček a psů, a to včetně již stávajících útulků, azýlků a bytových depozit, aby prosadila zřízení dostatečného počtu útulků pro ztracená a opuštěná zvířata a fungující kastrační program.

Více najdete ZDE

2016 ©Haf&Mnau, Tvorba stránek Ciperova.eu - www.ciperova.eu

22 people follow haf_mnau
Twitter Pic 1KK_naby Twitter Pic LucieSla Twitter Pic Sluka_Pe Twitter Pic zemansto Twitter Pic JTP07 Twitter Pic hanahani Twitter Pic mujzivot Twitter Pic vnesmer