Opuštěný pejsek

Dobrý den,
chci napsat jen pár slov z Prahy 3. Už měsíc tady běhá malý, opuštěný, vystrašený a smutný pejsek (nejspíš kříženec). Našel si prozatimní domov na zahradě Mateřské školy na konci parku Židovské pece v Jeseniově ulici, kde mají nyní prázdniny. Pár lidí mu tam nosí jídlo a vodu, ale je tak vystrašený, že kdykoli na něj zavoláme, uteče, protáhne se plotem a pak se zase den nebo dva neukáže. Nikdo ho nehledá, myslím že se ztratil, nebo ho někdo vyhodil na ulici.
Volali jsme na Úřad MČ Prahy 3, Domov pro opuštěná zvířata v Tróji… Jediné co udělali, bylo to, že Odchytová služba přivezla na 5 dní klec, údajně tam pravidelně jezdili v noci na kontrolu. V těch dnech hodně pršelo a klec se větrem dvakrát sama zavřela, pejsek se schoval před deštěm v těch dnech asi jinde.
Potom klec odvezli, jelikož je to “příliš drahé“. Na Měst.Úřadě řekli to samé. Takže až skončí prázdniny, pejska ze školky vyženou a buďto ho přejede auto, nebo zemře hladem a zimou. Myslím, že tito byrokratičtí úředníci by si měli vzít příklad z civilizovaných zemí, kde pro tyto případy existuje velice úspěšně – veterinární policie. Kde nedělí živé tvory na lidi nebo zvířata, jak řekla paní na MÚ P3. Dávno se ví, že zvířata (konkrétně psi) jsou mnohem citovější, než-li pánové tvorstva, jež si říkají lidi. Bude to trvat ještě hodně dlouho, než-li se bude moci říci, že patříme tzv. do Evropy.
Přeji si, aby tady konečně o těchto případech rozhodovali opravdoví lídé, kteří mají srdce.
Zdravím, Michaela Slunečková

Napsat komentář

2016 ©Haf&Mnau, Tvorba stránek Ciperova.eu - www.ciperova.eu

22 people follow haf_mnau
Twitter Pic 1KK_naby Twitter Pic LucieSla Twitter Pic Sluka_Pe Twitter Pic zemansto Twitter Pic JTP07 Twitter Pic hanahani Twitter Pic mujzivot Twitter Pic vnesmer