Pojďte s námi na FOR PETS 2016

Letos se koná už 6. ročník veletrhu FOR PETS, největšího veletrhu chovatelských potřeb pro zvířata v ČR. Veletrh proběhne ve dnech 7. až 10. 4. 2016 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.
Veletrh je zaměřen na všechna domácí zvířata – kočky, psy, hlodavce, ale také na terarijní a exotická zvířata. Veletrh přináší novinky a trendy v oblasti krmiv, veterinárních přípravků a chovatelských potřeb.
Hlavním partnerem veletrhu FOR PETS je již od roku 2011 Nadace na ochranu zvířat, která vždy připravuje pestrý a zajímavý doprovodný program, letošní rok nebude výjimkou.

V rámci doprovodného programu mohou návštěvníci veletrhu shlédnout mimo jiné ukázky práce zdravotní záchranné služby veterinární (PET-MEDIC), ukázky odchytu zvířat (Vet-servis), dále také ukázky výcviku asistenčních a záchranářských psů či ukázky zájmových, sportovních a volnočasových aktivit se psy – např. Dogdancing, Dogfitness, Treibball, Dogfrisbee aj. Nebudou chybět ani pódiová vystoupení odborníků – mezi jinými např. RNDr. Františka Šusty, Ph.D. (specialista na trénink zvířat v ZOO Praha), Ing. Renaty Masopustové (Česká zemědělská univerzita v Praze), Ing. Dagmar Zieglerové (ZO ČSOP Nyctalus), Kateřiny Plačkové (Physio Dog – fyzioterapie zvířat) nebo Kláry Vodičkové (Bad-kitty, převýchova koček).
Nadace na ochranu zvířat přizvala k účasti na doprovodném programu celou řadu zájmových organizací i profesionálů. Teprve podruhé se veletrhu FOR PETS zúčastní Asociace chovatelů miniaturních koní ČR. Pro miniaturní koně bude po celé 4 dny veletrhu vyhrazen speciální ukázkový prostor v hale č. 6. Divácky atraktivní jistě bude také vystoupení Staff Bull Show ostravského Lucky Bull Teamu, zaměřujícího se na sportovní aktivity s bull plemeny psů. Ukázky své práce předvede také Útvar psovodů Městské policie Praha a Celní správa ČR.
Ukázky výcviku dovedností asistenčních a vodících psů bude prezentovat organizace Pes Pro Tebe z.s., záchranářské dovednosti psů pak Záchranná brigáda kynologů Praha. Ukázky zájmových, sportovních a volnočasových aktivit se zvířaty předvedou mezi jinými: CzechBlack – Frisbeeland pod vedením Yvony Andrové (Dogfrisbee), Ing. Alena Smolíková (Dogdancing), Kateřina Veinlichová (Dogdancing), Anna Krejčová – Canis Minor (Dogdancing), Škola pracovní a zábavné kynologie, Haf Bez Obav s. r. o. (Dogfitness), Běhej se psem a Nativia s.r.o. (Canicross), Dog Center Aktij (Agility), Klub Králičí hop, Treibball klub ČR nebo Klub Obedience CZ. Představena bude také nepříliš známá disciplína Hersenwerk – hlavolamy pro psy (Šimona Drábková) nebo nový Puller sport.
Doprovodný program bude zaměřen nejen na zvířata v zájmovém chovu, ale také na hospodářská zvířata a volně žijící živočichy. Ing. Dagmar Zieglerová (ZO ČSOP Nyctalus) představí často nezvané hosty našich domácností – netopýry. Tyto noční savce z rodu letounů, o něž pečuje ZO ČSOP Nyctalus, si návštěvníci veletrhu budou moci prohlédnout v expozici nebo je dokonce nakrmit. Podobně se představí i Záchranná stanice z Pátku u Poděbrad, která pečuje o volně žijící hendikepované živočichy. Paní Martina Katzerová z Českého klubu majitelů prasátek chovaných v domácnosti, z.s. návštěvníky veletrhu seznámí s úskalím chovu těchto prasátek. Na programu je také přednáška paní Hany Böhme na téma, jak se psi mohou zapojit do boje proti pašerákům slonoviny. Podobnému tématu se bude věnovat i paní Mgr. Pavla Říhová z České inspekce životního prostředí. Paní Hana Svobodová pak návštěvníkům představí problematiku ochrany mořských želv. Součástí doprovodného programu bude také odborná poradna Nadace na ochranu zvířat zaměřující se na různá témata (např. kynologická poradna, zdraví a prevence nemocí zvířat aj.).

Na programu je už tradičně také Umisťovací výstava koček z útulků, kterou ve spolupráci s Nadací na ochranu zvířat připravuje paní Kateřina Kašparová, šéfredaktorka časopisu Haf & Mňau, která se dlouhodobě věnuje problematice opuštěných zvířat a sama provozuje útulek Kočičí Azyl. Pro představu: díky loňskému veletrhu FOR PETS se podařilo najít nový domov pro 24 koček/kocourů! Návštěvníci veletrhu se budou moci zapojit také do Charitativní sbírky krmiv, chovatelských potřeb a vybavení, pořádané na podporu útulků pro zvířata a záchranných stanic pro volně žijící živočichy.

Děkujeme všem účastníkům doprovodného programu, kteří vystupují bez nároku na honorář, a rovněž všem partnerům, sponzorům a dobrovolníkům, bez nichž bychom se při realizaci doprovodného programu veletrhu FOR PETS v žádném případě neobešli. Děkujeme!

Pro více informací o veletrhu FOR PETS 2016 navštivte web akce, nebo událost na FB zde.

pets

2016 ©Haf&Mnau, Tvorba stránek Ciperova.eu - www.ciperova.eu

22 people follow haf_mnau
Twitter Pic 1KK_naby Twitter Pic LucieSla Twitter Pic Sluka_Pe Twitter Pic zemansto Twitter Pic JTP07 Twitter Pic hanahani Twitter Pic mujzivot Twitter Pic vnesmer