SOS Závod v Lounech

Louny 23. 5. 2015: Už posedmé uspořádal Lounský kynologický klub charitativní závody v překážkovém skákání psů. Mezi sebou soupeřilo 52 týmů nejen ze severočeských klubů, tentokrát přijely i týmy z Rokycan či Chebu. Právě z chebského Domova dětí a mládeže Sova přijel Milan Strnad se svou kříženkou Majdou. Na otázku, jak se jim při zájmové činnosti v DDM daří, odpověděl: „Fenku jsme pořídili dceři, ta ale agility nechala na mě. Na začátku školního roku bylo v kroužku přes 10 dětí, teď ke konci školního roku jsme zůstali čtyři. Čtyři dospělí.“ Jak vidno, sportu se psem se dá věnovat opravdu v každém věku.

Letošní materiální výtěžek (granule, misky, hračky, obojky, vodítka, deky, lékárnické potřeby aj.) putoval Psímu útulku Chomutov a Jirkov. Útulek by na akci přítomen společně se třemi pejsky hledající domov. Dobrovolníci útulku měli připravenou pro závodníky i diváky tombolu, ve které se vybralo 4426,- Kč, které pomohou zkvalitnit život opuštěných zvířat.

Stejně jako minulý ročník se na akci vybíraly finanční prostředky pro Nadační fond irského vlkodava, organizátoři a závodníci mezi sebou vybrali 1700,- Kč. Tentokrát se ale Nadační fond příspěvku ve prospěch útulků zřekl se slovy: „Sami občas některým útulkům pomáháme a víme, že tam jsou peníze potřeba a prostředků na pomoc psům není nikdy dost“. Tato zpráva z úst zástupce Nadačního fondu MVDr. Zuzany Málkové si vysloužila velký potlesk.

Text: Jitka Kržová, foto: Jana Bauerová

Všechny fotky zde

 

2016 ©Haf&Mnau, Tvorba stránek Ciperova.eu - www.ciperova.eu

22 people follow haf_mnau
Twitter Pic 1KK_naby Twitter Pic LucieSla Twitter Pic Sluka_Pe Twitter Pic zemansto Twitter Pic JTP07 Twitter Pic hanahani Twitter Pic mujzivot Twitter Pic vnesmer