Týden Němé Tváře – aneb Venčí celá republika

V týdnu od 11. do 17. dubna proběhne akce s názvem Týden Němé Tváře. Tato událost se odehrává po celé České republice a má za cíl podpořit venčení útulkových psů. Akci zaštiťují studenti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně se svým projektem Němá tvář, který dlouhodobě pomáhá Útulku pro zvířata v nouzi Zlín – Vršava. 

Jedná se o spontánní nápad studentů, kteří se rozhodli rozšířit povědomí o útulcích po celé zemi. Byla vytvořena facebooková událost s názvem Týden Němé Tváře (https://www.facebook.com/events/823492771096120), na které je pravidelně doplňován seznam spolupracujících útulků. Každý den přibývá minimálně jeden. „Chceme spolupracovat nejméně s třiceti útulky po celé České republice a nabídnout tak občanům pestrou škálu možností,“ říká Martina Bukovjanová, manažerka studentského projektu.

Každý ze spolupracujících útulků, který se do akce zapojí, má svá vlastní pravidla. „Na ty upozorňujeme již v úvodu události, abychom například předešli nesrovnalostem s otevírací dobou pro veřejnost,“ dodává Bukovjanová. Každý z partnerských útulků také využívá svou vlastní, osobitou propagaci této události, aby zasáhl svůj okruh příznivců.

V rámci této události také jednáme se známými osobnostmi, u kterých víme, že mají dlouhodobě kladný vztah ke zvířatům a snažíme se získat jejich záštitu. Všechny podrobnosti o našich krocích pravidelně zveřejňujeme na našich komunikačních kanálech.

Web: http://www.nematvar.utb.cz/

Facebook: https://www.facebook.com/nematvar/

Instagram: https://www.instagram.com/nematvar/

Celá akce navazuje na novou komunikační strategii, kterou si projekt vytvořil. Studenti se rozhodli, že dají přednost psům před lidmi a zvolili si útulkového psa Bedřicha jako svého mluvčího. Ten nyní komunikuje nejen s fanoušky na sociálních sítích, ale také odpovídá na emaily a posílá tiskové zprávy. „Haaaaaf haf haaaaf,“ štěká nadšeně pes Bedřich. Překlad zní: „Vždycky jsem si chtěl něco takového vyzkoušet a nyní jsem dostal příležitost“. Pejsek Bedřich samozřejmě na práci není sám, pomáhají mu ostatní obyvatelé útulku, kteří dohromady tvoří naprosto unikátní tým, který nemá v České republice obdoby.

Týden Němé Tváře je tedy první vlaštovkou, kterou se zlínští studenti snaží vypustit do celé České republiky pro zvýšení povědomí a zájmu o tento typ neziskové sféry.

Nezapomeňte tedy: 11. – 17. 4 Týden Němé Tváře. Cokoli kdo vyfotí, nebo natočí, ať přidává pod hashtagy #TydenNemeTvare #JduVencit

Foto: Kája Hájková
Foto: Kája Hájková

2016 ©Haf&Mnau, Tvorba stránek Ciperova.eu - www.ciperova.eu

22 people follow haf_mnau
Twitter Pic 1KK_naby Twitter Pic LucieSla Twitter Pic Sluka_Pe Twitter Pic zemansto Twitter Pic JTP07 Twitter Pic hanahani Twitter Pic mujzivot Twitter Pic vnesmer