Úvodní slovo šéfredaktorky (květen 2013)

Vážení a milí přátelé psů a koček,

srdečně vítejte u květnového čísla. I když tentokrát můj úvodník zrovna veselý či srdečný nebude…

Začnu citátem: Kdyby bylo možno zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila (Mark Twain). Vzpomněla jsem si na něj, když jsem četla o neskutečné hrůze, kterou způsobil – jak jinak – dvounohý tvor těm čtyřnohým. Na kynologickém cvičišti v Chomutově došlo k bestiální vraždě dvou psů. Někdo v noci z 23. na 24. dubna založil požár sedmi kotců se psy, přičemž ve dvou byly dvě fenky. Ani jedna bohužel neměla šanci dostat se ven – obě uhořely. Byla to dvouletá kříženka Pixie a šestiletá německá ovčanda Bára. Fenky požáru podlehly, uhořely přímo ve svých kotcích – musely si projít doslova peklem… Šlo o cílený, odporný, nepochopitelný útok na živé, bezbranné tvory – kotce nebyly zamčené, psy mohl žhář pustit a zničit jenom kotce. Obě fenky byly uloženy do společného hrobu.

Připojujeme se tímto k výzvě tamního cvičáku a prosíme všechny, kdo cokoliv nebo kohokoliv podezřelého v okolí cvičáku kolem půlnoci zahlédli, a/nebo snad něco zaslechli o možném pachateli, aby informovali Policii ČR na lince 158. Chcete-li kontaktovat přímo cvičák, pište na e-mail: info@zkobrezenecka.cz.

Na stranách 10–11 obvykle nacházíte VIP smečku, tedy představení známé osobnosti a jejích čtvernožců. Tentokrát tam však najdete příběh, který nám přijde mnohem důležitější než vyprávění sebezářivější populární hvězdy. A považujeme ho za podstatný pro všechny pejskaře. Jde o velice smutný a krutý příběh malého pejska zastřeleného myslivcem. S přibývajícími teplými dny si prosím všichni dávejte na procházkách v přírodě pozor!

Co k tomu ještě dodat? Snad jen další, též velmi trefný citát: Čím více poznávám lidi, tím radši mám psy (a kočky – dodávám). I když… nechci a nemůžu paušalizovat – znám i spoustu slušných a obětavých lidí, kteří si radši odepřou večeři nebo nový kabát, jen aby mohli dopřát zvířeti – a je jedno zda vlastnímu, nebo „cizímu“ – na ulici, v útulku… Přece jen mi zas trochu optimismu vlila do žil Umisťovací výstava koček z útulků, kterou jsme pořádali v rámci veletrhu FOR PETS – nový domov našlo hned 29 koček (více na str. 4–5)! Nebo s jak příjemně velkou odezvou se setkaly naše charitativní samolepky proti množitelům a na podporu útulkům (viz str. 24)! Také mě nedávno ohromně potěšilo, jak obří sumu (několik set tisíc korun) se díky televizní reportáži povedlo vybrat na pomoc krutě týrané fence Rosi, kterou na Chrudimsku zachránili doslova na poslední vteřinu… atd., atd. V takových chvílích si zas říkám, že to snad s námi lidmi ještě není tak špatné.

Co si o tom myslíte vy? 

Přeji Vám slunečný květen

Vaše Kateřina Kašparová

šéfredaktorka

kasparova@haf-mnau.cz

Napsat komentář

2016 ©Haf&Mnau, Tvorba stránek Ciperova.eu - www.ciperova.eu

22 people follow haf_mnau
Twitter Pic 1KK_naby Twitter Pic LucieSla Twitter Pic Sluka_Pe Twitter Pic zemansto Twitter Pic JTP07 Twitter Pic hanahani Twitter Pic mujzivot Twitter Pic vnesmer