Zvíře není zboží – akce v Praze

V pátek 18. července se na náměstí Republiky v Praze uskutečnila událost s názvem „Zvíře není zboží“.

V odpoledních hodinách se na náměstí sešlo přibližně 50 aktivistů a aktivistek. „Akce vzbudila velkou pozornost u kolemjdoucích. Rozdali jsme así 500 letáků a i tak jich bylo málo,“ pochvaloval si organizátor Jan Cemper. Pražský protest byl inspirován obdobnou akcí mezinárodní organizace PETA, kterou podporuje mnoho známých osobností, například Pamela Anderson, Pink, Joaquin Phoenix nebo Paul McCartney. Organizátoři zabalili dobrovolnice tak, aby vypadaly jako balíčky masa, které denně vídáme v regálech obchodů.

Protestní akce upozornila na to, že za produkty v supermarketech se skrývají skutečné životy zvířat. „Chceme upozornit, že každé zvíře má svou hodnotu a své právo prožít důstojný a svobodný život bez neustálého strachu, izolace a utrpení. V dnešní době máme právo volby a můžeme si zvolit život, ve kterém nebudeme platit za držení zvířat pro lidský pocit potřeby,“ psalo se v prohlášení.

Tuto událost pořádalo mezinárodní hnutí 269. Aktivisté hnutí v minulosti pořádali již několik akcí. Při jedné z nich se například dobrovolníci nechali označkovat rozpáleným železem. „Apelujeme proto na všechny – nebuďme lhostejní, nepodporujme utrpení, nepodporujme bolest a nezapomeňme, že otrokářství i holokaust byly ve své době naprosto legální a velkým množstvím lidí přijímány,“ píše se na stránkách 269.cz.

FOTO: Martin Krátký

akce--zbozi1 akce--zbozi2 akce--zbozi3

 

 

2016 ©Haf&Mnau, Tvorba stránek Ciperova.eu - www.ciperova.eu

22 people follow haf_mnau
Twitter Pic 1KK_naby Twitter Pic LucieSla Twitter Pic Sluka_Pe Twitter Pic zemansto Twitter Pic JTP07 Twitter Pic hanahani Twitter Pic mujzivot Twitter Pic vnesmer