Jaké hračky jsou pro psy ideální?

Pes je náročné zvíře. Aby žil spokojený život, potřebuje od svého pána dostávat vyváženou stravu, mít dostatek pohybu a také místo, které bude určeno jen jemu (kvalitní boudu či pelech). Nedílnou součástí života psa je i hra. Psi si při hře vlastně více či méně vybíjejí jejich lovecký pud. Nad výběrem hračky pro psa je proto nutné přemýšlet. Svět psích hraček se rozrostl o velmi zajímavé kousky. Jaké a co mohou psům nabídnout navíc?

Interaktivní hry trénují paměť a rozvíjí schopnosti

Velmi zajímavé jsou interaktivní hry pro psy. Jedná se o speciální hry, které nutí psa přemýšlet. Jsou založeny většinou na jednoduchém principu: pes  se musí dostat k pamlsku. Pro zvíře to ale jednoduché není. Musí totiž posouvat či nadzvedávat různé překážky. Příkladem takové hry je Dog Activity FLIP BOARD. Je určena pro menší psy, kteří musí plnit 3 různé úkoly (nadzvedávat kuželky, posunovat krytky a otevírat dvířka), aby se dostali k pamlsku.

Pro zábavu a zdravý chrup

Každý pes si čas od času rád něco pokouše. Je tedy třeba, aby měl k dispozici kousací hračku. Na trhu jsou i takové dentální hračky pro psy, které dokáží pomáhat udržovat zdravý chrup psů. Jsou vyrobeny z přírodního kaučuku, čímž je zaručena jejich dlouhá životnost. Hračky mají speciální drážky, které masírují dásně a pomáhají ze zubů odstraňovat zubní plak. Psovi tedy mohou výrazně prospět. Možné je koupit i dentální hračky s příchutí – nejčastější je mátová. Tyto pomáhají i udržovat svěží dech psa.

Co dál?

Na trhu jsou další modely hraček. Pokud pes potřebuje hodně pohybu, je dobré mu pořídit aport. Výbornou volbou je Házeč Chuckit! S ním je možné dohodit míček na vzdálenost až 35 – 45 m, takže se pes krásně proběhne. Psům je možné pořídit i plyšové hračky. Na ty ale pozor! Pokud by je pes roztrhal, mohl by spolknout jeho malé části a zadávit se. Plyšové hračky jsou lepší pro menší plemena.

Na prodej bezpečných a pro psy vhodných hraček se zaměřuje e-shop www.mujmazlik.cz

(Reklama)

 

2016 ©Haf&Mnau, Tvorba stránek Ciperova.eu - www.ciperova.eu

23 people follow haf_mnau
Twitter Pic Krmivo_O Twitter Pic 1KK_naby Twitter Pic LucieSla Twitter Pic Sluka_Pe Twitter Pic zemansto Twitter Pic JTP07 Twitter Pic hanahani Twitter Pic mujzivot