Mlsání nemusí být hřích

Většina psích chovatelů vybírá krmivo podle pozitivního vlivu na zdraví domácího mazlíčka. Kamenem úrazu ale může být dobře míněná snaha mu „přilepšit“ nějakým tím malým pamlskem.

Lidé občas zařadí čokoládu, nebo brambůrky, u zvířat je ale takový hřích zbytečným kotrmelcem nejen trávícího systému. O to víc, že existují správné pamlskové varianty, které chutnají i pomáhají. My třeba nedáme dopustit na 7 days, ale začněme od začátku…

Mezi nejčastější zlozvyky páníčků patří přikrmování různými delikatesami z lidské kuchyně. Tyhle pochoutky ale u zvířat mohou vyvolávat různé alergie, být zbytečným zdrojem soli, chemie a způsobit zažívací potíže. A ne, opravdu není vhodné ani minimální množství. Zapomeňte tedy na kosti, jogurty, kousky na oleji upraveného masa, nebo hotová „člověčí“ jídla.

A to hovoříme o potravinách, která psí organismus „jenom“ rozhodí. Při pravidelném mlsání lidských dobrot se do jídelníčku mazlíčka mohou dostat vysloveně nežádoucí složky. Patří mezi ně kakao, respektive čokoláda, které mohou způsobit i smrtící otravu. Ale toxické působení mohou mít i cibule, česnek, ořechy, hroznové víno, káva a další.

Škodliviny, které pracují, i když je nevidíte

Když už nevhodné pamlsky nezpůsobí otravu, alergii, průjmy nebo zvracení, mohou mít negativní vliv na ty méně viditelné prvky psího zdraví. Způsobují nárůst zubního kamene, kazu, narušují střevní mikroflóru a vedou k nadměrné váze. Často pak nezbývá než napravovat své chyby v kooperaci s veterinářem, platit drahá vyšetření, léky a diety. Nestačilo by tedy přistupovat k dobrotám pro psy maximálně obezřetně už od začátku?

Trh pro domácí mazlíčky je dnes na správný přístup k potěšení a odměně psích parťáků připravený. Řada variant pamlsků nejen chutná, ale navíc obsahuje důležité vitamíny, minerály a další zdraví prospěšné prvky. Tím pádem je taková pochoutka nejen mentálně a chuťově motivující, ale i zdravotní benefit. Stačí se krátce věnovat jejich výběru.

Správná varianta šitá na míru

My jsme si například oblíbili masové tyčinky Dental Dog Care 7 days, které jsou – jak už název napovídá – vhodné pro každodenní chuťové potěšení. Navíc obsahují důležitý minerální prvek kalcium, a z hříchu se rázem stává výhoda! Kalcium je totiž nezbytné pro výstavbu kostí, zubů a řadu dalších fyziologických procesů, jakými jsou srážlivost krve, produkce hormonů, činnost srdce nebo přenos nervových impulzů.

Organismus si není schopen vápník vyrobit, proto je nutné zajistit jeho přísun stravou. A spojit jeho přísun s pamlskem? Výhra!

Masíčka 7 days jsou vyrobená v Česku a 100% přírodní: hovězí, kuřecí, jehněčí a kachní maso je sušeno horkým vzduchem. Takové psí „jerky“ mající přitažlivou vůni i chuťové aroma. Pozitivní zprávou je i široká nabídka tvarů a velikostí. V redakci totiž máme chlupáče různých velikostí a co je pro jednoho vteřinová pochoutka, může být pro druhého záležitost na odpolední svačinku.

Dental Dog Care 7 days

Lahodné masové tyčinky 7 days jsou chuťové motivující odměnou pro každého psího mlsala. Obsahují 100 % přírodních složek, a navíc i přidané kalcium pro zdravé kosti, zuby, či správnou činnost srdce a nervových impulzů. Vyrábí se v České republice, a kromě oblíbených obchodů s výživou pro chlupaté parťáky je můžete koupit třeba na www.alza.cz.

PRODUKTOVÁ PREZENTACE
Show Buttons
Hide Buttons