Co se v mládí naučíš…

Činnost neziskových organizací je založena na dobrovolné spolupráci lidí, kteří se podílejí na jejím chodu, mnohdy jsou odkázané na materiální pomoc dárců a dobrovolníků. Nadace dělají potřebou a záslužnou činnost, pomáhají psům (samozřejmě i jiným zvířátkům) zatoulaným, či nechtěným, týraným nebo jinak strádajícím, za jejichž smutné osudy mohou převážně jen lidé.

Právě z tohoto důvodu pomáhají žáci ZŠ Ostrava, Matiční 5, příspěvková organizace, již tradičně opuštěným psům. Letos už potřetí spolupracuje škola s Nadačním fondem PES V NOUZI, který funguje od roku 2009 a aktivně pomáhá psím útulkům a azylům po celé České republice. Na výše jmenované škole byla v termínu od 1. do 16. října 2015 vyhlášena materiální pomoc a byla regionálně využita Mazlíky v nouzi v Moravskoslezském kraji pod vedením předsedkyně Anny Měrkové. Žáci i jejich rodiče z domova nosili nepotřebné deky, povlečení, prostěradla, či ručníky a darovali také na dobrou věc i pytle s granulemi, konzervy, piškoty i těstoviny. Nasbíralo se neuvěřitelných 17 velkých pytlů textilu, kolem 100 kilogramů granulí, mnoho konzerv, hračky, vodítka, misky, pochoutky, piškoty, těstoviny, vitamínové doplňky i pelíšky.

Přispět na nadační fond Pes v nouzi můžete i vy, a to buď koupí nadačních předmětů, nebo můžete podpořit činnost nadačního fondu PES V NOUZI mnoha různými způsoby, více informací zde.

Občanské sdružení Mazlíci v nouzi jsou schváleným sdružením od roku 2012 pro pomoc domácím mazlíčkům. Mezi další cíle patří také jejich snaha odhalovat množitele a jejich nelegální chovy, upozorňovat na ně a pomoci tak zvířatům prožít lepší život. Uvítají také každého, kdo se zapojí do pomoci podle svých schopností, finančních či časových možností. Jmenovaný fond stále aktuálně potřebuje především staré textilie, krmivo, desinfekce, mističky, hračky a další potřeby, prostě vše, co mohou útulky použít a čeho se jim nedostává.

Zde naleznete také transparentní účet pro pomoc finanční.

Děkujeme za nadšení, které žáci projevili a srdečně děkujeme za všechny dary pro pomoc pejskům v nouzi. V příštím roce by na tuto akci žáci ZŠ chtěli opět tradičně navázat.

Pomáhejme těm, kteří jsou na nás odkázáni a kteří to opravdu potřebují!

Text a foto: Sylva Kristiánová

deti1 deti2 deti3 IMG_1926_postcard

 

 

2016 ©Haf&Mnau, Tvorba stránek Ciperova.eu - www.ciperova.eu

23 people follow haf_mnau
Twitter Pic Krmivo_O Twitter Pic 1KK_naby Twitter Pic LucieSla Twitter Pic Sluka_Pe Twitter Pic zemansto Twitter Pic JTP07 Twitter Pic hanahani Twitter Pic mujzivot