Úvodní slovo šéfredaktorky (duben 2013)

Vážení a milí přátelé psů a koček,

to nám to zase uteklo!

Nedávno jsme dokončili březnové číslo, a už je tu duben… I když – počasí spíš vypadá na leden! Mimochodem, už se k vám také dostala tahle vskutku aktuální úvaha: „Už chápu, jak to mysleli Mayové s koncem světa – tak, že až skončí kalendář, bude pořád prosinec…“? Kolovalo to začátkem dubna po facebooku a mně to přijde velmi vtipné, tak se o to chci s vámi podělit. A rozhodli jsme také, že jaro zkusíme přilákat i vnitřním plakátem… tak snad to klapne. 🙂

Zpátky k našemu aktuálnímu číslu. Už dlouho jsem se při VIP rozhovoru tak nepobavila jako s českou pop stálicí Helenou Vondráčkovou. Její barvité povídání, doplněné vtipnými gesty, by vydalo na knihu a bylo opravdu těžké to nacpat do tří stran (přitom standardně má tato rubrika strany dvě). Bylo znát, že svou kočko-psí smečku miluje a jsme rádi, že si na nás udělala tolik času ve svém neskutečně nabitém programu.

S jarem nastává i období výstav a nejrůznějších akcí. Hned na té nejbližší – veletrhu FOR PETS 2013 – pořádáme ve spolupráci s Nadací na ochranu zvířat velkou Umisťovací výstavu koček z útulků. Tak doufám, že se tam s mnohými z vás potkáme, a společně tak  zase o trochu víc pomůžeme těm tvorečkům, kteří dosud neměli tolik štěstí na milující rodinu. Mimochodem – fotky u tohoto úvodníku vznikly při návštěvě Bohnického útulku, který jsme v březnu navštívili s pravidelnou pomocí v rámci našeho nejnovějšího letošního projektu PRO ÚTULKY. Tak vás všechny naše čtenáře prosím, pokud můžete, pomozte nám nashromáždit pomoc i pro další útulky, které plánujeme navštívit. Děkujeme vám!

 

 

 

V tomto čísle máme pro vás opět žhavou novinku, a to fotokomiks na stranách 30–31! Chceme vás totiž nejen solidně informovat a přinášet vám dobré rady, ale taky vás pobavit.

Další novinkou je zavedení řádkové inzerce, na kterou se nás hodně ptáte – zahajovací formulář najdete na straně 42. Brzy ho spustíme i přímo na webu.

Něco vám u nás chybí? Nebo naopak vadí (čili přebývá)? Napište nám o tom! Časopis tvoříme pro vás, proto nás eminentně zajímají vaše názory, náměty a příběhy!

Přeji vám snad už opravdu krásné jaro,

Vaše

Kateřina Kašparová

šéfredaktorka

Napsat komentář

Show Buttons
Hide Buttons