Veletrh FOR PETS 2013

Ve dnech od 11. – 14. dubna 2013 se konal třetí ročník veletrhu chovatelských potřeb pro domácí zvířata FOR PETS na výstavišti v Praze-Letňanech. Byli jsme u toho – a hlavně jsme pořádali Umisťovací výstavu koček z útulků z celé ČR!

Konala se v rámci expozice Nadace na ochranu zvířat. Svěřence zde nabízelo celkem 13 útulků a domácích depozit: Animal SOS, Bohnice, Fousek Teplice, Kočičí Azyl CZ (3 pražská depozita celkem), Kočičí Naděje, Podbrdsko, Srdcem pro kočky, Šanta kočičí, Uměním na pomoc zvířatům, Naděje pro 4 packy, 9 životů. Během veletrhu našlo nový domov 29 koček!

Průměrně bylo nabízeno 35 koček denně. (Celkový počet nabízených koček je těžké určit – některé útulky vozily stejné kočky, jiné je střídaly… pochopitelně kočky doplňovaly v případě umístění za jiné). Nejvíc koček bylo nabízeno v sobotu (53), kdy se jich také nejvíc umístilo (15). Nejméně jich pak bylo v klecích k vidění v pátek (20). První dva dny se umístilo shodně po třech kočkách, víkend byl pochopitelně (vzhledem k vyšší návštěvnosti) o dost úspěšnější (15 a 8 umístěných v sobotu a neděli).

Jedné z umístěných koček se ujala i šéfredaktorka HAF & MŇAU Kateřina Kašparová – a sice zvolila týraného a postiženého kocourka Leona z teplického útulku Fousek. Kocourek si prošel doslova peklem – byl zachráněn ze sociálně slabé rodiny v příšerném stavu, s téměř uhnilým ocáskem, který mu musel být celý amputován. Leon je navíc hluchý. „Vzala jsem si ho z několika důvodů – jednak mě prostě uchvátil a pak jsem měla obavu, aby ten, kdo by si ho vzal, ho třeba za pár dní nevrátil, a on tak nezažil jen další trápení… Hluchá kočka vyžaduje specifické zacházení a to by mohlo mnohé obtěžovat,“ vysvětlila Katka své rozhodnutí přidat do své smečky nového člena.

Nejúspěšnějším útulkem z hlediska počtu umístěných bylo shodně Podbrdsko a Šanta kočičí (shodně po 7 kočkách celkem). Nejvíc koček na výstavu přivezlo Podbrdsko.

Veletrhu FOR PETS se pravidelně zúčastňuje přes stovka vystavovatelů z ČR i ze zahraničí. Veletrh je zaměřen na všechny domácí mazlíčky – kočky, psy, hlodavce, ale také na terarijní a exotická zvířata či akvaristiku. V rámci doprovodného programu, který opět připravila Nadace na ochranu zvířat (hlavní partner veletrhu FOR PETS) proběhly (kromě už zmíněné Umist. výstavy) také nejrůznější ukázky práce zdravotní záchranné veterinární služby, výcviku asistenčních a záchranářských psů, ale také třeba zájmových aktivit jako je DogDancing, Dogfriesbee a Obedience. Účastníci se mohli s přítomnými odborníky také poradit o výcviku a výchově svých miláčků.

Foto: Petra Knihová – Sherak.cz

Napsat komentář

2016 ©Haf&Mnau, Tvorba stránek Ciperova.eu - www.ciperova.eu

23 people follow haf_mnau
Twitter Pic Krmivo_O Twitter Pic 1KK_naby Twitter Pic LucieSla Twitter Pic Sluka_Pe Twitter Pic zemansto Twitter Pic JTP07 Twitter Pic hanahani Twitter Pic mujzivot